Stabil pont a mozgásban

Sportot filmezni annyit jelent, hogy megtanulsz stabil pontot keresni a folyamatos mozgásban.

Hiába a leggyorsabb kamera, ha remeg a kép, az egész felvétel használhatatlan. Évek óta rögzítek mozgást, futást, kerékpárt, csapatsportot, és megtanultam, hogy a jó felvétel titka nem a látvány, hanem a szilárd alap, ahonnan dolgozol. Egy jó állókép többet ér, mint tíz kapkodó vágás.

A legjobb pillanatok ráadásul mindig előkészítésből jönnek.

Aki azt hiszi, hogy a látványos felvétel a szerencse műve, az téved: a jó helyet előre kiválasztod, a fényt megnézed, a kamerát rögzíted, és csak utána jöhet a mozgás. A spontán hatás mögött szinte mindig gondos tervezés áll. Ez a szemlélet a hétköznapokban is elkísér.

Ezért volt egyértelmű, hogy amikor a családi ház homlokzatát kellett rendbe tenni, nem létráról akartam nekiállni.

Egy ismerősöm gyorsan ajánlotta, nézzem meg a terra állvány kínálatát, mert szerinte ott korrekt, tételes áron lehet komplett rendszert kapni. Így is lett: az ajánlatkérésre még aznap visszaírtak, és a rendszer néhány nap alatt megérkezett.

Nem kellett tehát hetekig várnom, ami egy elfoglalt embernek külön könnyebbség volt. A Terra Állvány két évtizednél is régebb óta foglalkozik ezzel, és a biztonsági elemek náluk alapból a rendszer részei, nem drágább extrák.

Amikor az állvány felállt, rögtön más lett a munka: stabil felületről, kapkodás nélkül haladtam.

A homlokzat a végére pont olyan lett, mint egy jól sikerült felvétel. Nem a szerencsén múlt, hanem azon, hogy volt egy biztos pont, ahonnan minden mást meg lehetett csinálni.