A sportolás fontossága

Azt hiszem senkinek sem kell mondani, hogy mennyire fontos az életünkben a sport. És itt nem feltétlenül megterhelő sportokra gondolok, és nem is versenyszerű edzésre, egyszerűen csak arra, hogy mindenki számára fontos a mozgás. Sokan hajlamosak azt gondolni, hogy csak az számít sportnak, amikor heti rendszerességgel járunk egy csapatba edzeni, és mérkőzésekre vagy versenyekre készülünk. Pedig igazából bármi lehet sport ami mozgással kapcsolatos: akár az is hogy esténként elmész a kutyáddal sétálni. A lényeg az, hogy megadjuk a testünknek azt az egészséges mennyiségű mozgást amire szüksége van. Én amikor kicsi voltam, sokáig álmodoztam arról hogy versenyszerűen sportoljak. Ritmikus gimnasztikára jártam, és nagyon szerettem. Később azonban egy sérülés miatt már nem tudtam olyan szinten folytatni, ezért kénytelen lettem kímélőbb sportokat választani. A ritmikus gimnasztika azonban a mai napig közel áll a szívemhez, és gyakran nézek az interneten videókat a különböző versenyekről.

Azonban nem mindig csak a sport az, amit megnézek a neten. A múltkor például egy barátom által küldött linket nyitottam meg: https://www.marshallablak.hu/termek_kategoriak/olasz-belteri-ajtok/. Én kértem meg rá, hogyha az eszébe jutna bármilyen nyílászárókkal foglalkozó vállalat, akkor küldje el nekem a honlapját. Ugyanis idén új lakásba költözöm, emiatt ajtókra és ablakokra is szükségem lesz. 

Amikor megnyitottam a weboldalt, azonnal megragadta a figyelmemet egy videó a kezdő oldalon. A videó nagyon jól van összeállítva, és elég részletesen bemutatja a honlapon megvásárolható nyílászárók egy részét. Ahogy egy kicsit lejjebb görgettem, olvashattam arról hogy a Marshall már több díjat is elnyert. A gyártót közép európában az egyik legmodernebb ablak és ajtó forgalmazó cégnek tartják. A náluk kapható nyílászárók kiemelkedő minőségben készülnek, ugyanakkor megfizethető áron érhetők el. Ezt az is bizonyítja, hogy már többször is megkapták a legjobb ár-érték arányú termékekért járó kitüntetést. 

Az ajtók és ablakok többféle anyagból készülnek: vannak PVC, alumínium, és fa termékek is. Vásárolhatunk bejárati ajtót, ajtó panelt, tolóajtót, erkélyajtót, beltéri ajtót, vagy ablakokat.

Ha az oldal tetejére megyünk, láthatjuk hogy számos kategória közül lehet választani: pvc ajtó ablak, alumínium ajtó ablak, ipari nyílászárók, árnyékolástechnika, olasz beltéri ajtók. Ebből is látható, hogy a Marshall-nál nem csak lakóházakba, de középületekbe vagy irodaházakba szintén választhatunk termékeket. Az ipari nyílászárók kategóriájában található például a tűzgátló, vagy a menekülő ajtó, amelyek egyaránt nagyon fontosak minden épület esetében. A tűzgátló ajtók alumíniumból készülnek és belső kamrákkal vannak ellátva, amelyeket tűzgátló betéttel töltenek ki. Az ilyen ajtók vagy ablakok tűzgátló üvegezéssel szintén rendelkeznek. Ez egy több rétegből összeragasztott üveg amely képes egy ideig ellenállni a tűznek. Tűzgátló ajtók elérhetők 30, 60 vagy akár 90 perces ellenállással is. Azt pedig mindenki tudja, hogy tűz esetén az egyik legfontosabb tényező az idő, és a menekülésnél minden perc számít.

Az árnyékolástechnika kategóriában találhatók a különféle redőnyök: külső tokos műanyag redőny, külső tokos alumínium redőny, vakolható tokos műanyag és alumínium redőny, ráépíthető tokos műanyag és alumínium redőny.

Az olasz beltéri ajtók között pedig számos különleges és szép kivitelezésű ajtót találhatunk, amelyek között biztosan én is meg fogom találni a kedvenceimet. Úgy döntöttem, hogy elmentem a számítógépen a https://www.marshallablak.hu/termek_kategoriak/olasz-belteri-ajtok/ linket, hogy bármikor újra megnézhessem ezt a weboldalt, és kiválaszthassam az új lakásom nyílászáróit.